BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

* PROMOCJE *

Partnerzy

Partnerzy, NFZ

Oferta pracy

Aktualne oferty - kliknij tutaj...

Kontakt - siedziba

AudioCare Aparaty Słuchowe

(CM "Zdrowa Kobieta")

ul. Kamiennogórska 10

54-034 Wrocław

e-mail:

Rejestracja - Wrocław

Kamiennogórska 10

Tel.: (71) 72 79 410

Tel.kom.: 668 10 40 75

e-mail:

Rejestracja - Świdnica

Tel.: (74) 30 70 910

Tel.kom.: 669 33 90 10

e-mail:

Rejestracja - Strzegom

Tel.: (74) 30 70 019

Tel.kom.: 510 932 532

e-mail:

Pozostałe Oddziały - tutaj...

Godziny przyjęć

Codziennie:

Od poniedziałku do piątku

Wrocław w godz: 9:00 - 17:00

Świdnica w godz: 8:00 - 16:00

Strzegom w godz: 8:00 - 16:00

Serdecznie zapraszamy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatów słuchowych

Musimy pamiętać o tym, że zakup aparatu słuchowego to inwestycja w nasz komfort życia. To Państwo decydują, jakiej klasy aparat Państwo zakupią. Protetyk jest doradcą, który ma za zadanie pomóc podjąć tą ważną dla Państwa decyzję.

Oto kilka podstawowych informacji dla Państwa, na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu słuchowego:

1. Im wcześniej Państwo zareagujecie tym łatwiej będzie Państwu zaakceptować aparat słuchowy, a ponowne wejście w świat niektórych dźwięków nie będzie problemem.

2. Tylko profesjonalny Protetyk Słuchu jest w stanie zadecydować, w jaki aparat powinni się Państwo zaopatrzyć. Chodzi tu przede wszystkim o typ aparatu: wewnątrzuszny czy zauszny. Aby móc założyć wewnątrzuszny aparat ucho musi spełniać pewne kryteria: mieć właściwy kształt kanału słuchowego, niewielką wydzielinę woskowinową, musi być uchem zdrowym i Pacjent musi posiadać odpowiedni niedosłuch.

3. Protetyk z doświadczeniem jest w stanie oszacować, która elektronika spełni Państwa oczekiwania i sprawdzi się najlepiej w kompensacji niedosłuchu.

4. Sprawdźmy ceny tego samego modelu aparatu słuchowego w różnych punktach protetycznych.

5. Zwróćmy uwagę by producent aparatu słuchowego należał do popularnych i cenionych wytwórców, często występujących w punktach protetycznych. Dzięki temu, przebywając daleko od domu np. na urlopie, jeśli coś się stanie z naszym aparatem, to wizyta w punkcie protetycznym w tamtym rejonie da nam możliwość jego naprawy lub serwisowania np. gwarancyjnego.

6. Aparat słuchowy jest protezą, dlatego nigdy nie przywróci nam słyszenia naturalnego. Elektronika na tyle posunęła się naprzód, że aparaty wspaniale dopasowują się do warunków otoczenia. I im bardziej zaawansowana elektronika, tym bardziej wzrasta cena aparatu słuchowego.

7. Aparaty słuchowe są indywidualnie dopasowane dla danej osoby. Nie możemy mierzyć aparatu np. sąsiadki i na tej podstawie wyciągać wnioski czy dobrze w pożyczonym aparacie słyszmy czy też nie.

8. Decydując się na aparat słuchowy pamiętajmy o tym, że aparat dopasowany będzie przez Protetyka nie tylko do Państwa audiogramu, ale również do Państwa subiektywnych odczuć. Dlatego też, czasem trzeba odbyć kilka wizyt by doregulować aparat dokładnie do Państwa oczekiwań. Tylko pozostając w ścisłym kontakcie z Protetykiem słuchu mają Państwo pewność, że aparat będzie dawał Państwu odpowiedni komfort i zadowolenie.

Ceny aparatów słuchowych i refundacje

Aparaty słuchowe różnią się od siebie nie tylko sposobem działania, ale również zaawansowaniem technologicznym. Dlatego też, ceny aparatów są bardzo zróżnicowane od kwot limitu Narodowego Funduszu Zdrowia (tj. 1050zł) nawet do kilku tysięcy złotych za sztukę.

Narodowy Fundusz Zdrowia raz na 3 lata dofinansowuje:

- dzieciom do 2 aparatów słuchowych i wkładek, kwotę 4120zł

Narodowy Fundusz Zdrowia raz na 5 lat dofinansowuje:

- emerytom do 2 aparatów słuchowych i wkładek, kwotę 1500zł

- inwalidom wojennym (wojskowym) do 2 aparatów słuchowych i wkładek, kwotę 2100zł

- osobom czynnym zawodowo do 2 aparatów i wkładek, kwotę 1500zł

Ponadto osoby posiadające niepełnosprawność lub grupę inwalidzką i spełniające odpowiednie kryteria m.in. dochodu na członka rodziny, mogą się ubiegać o dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uzyskanie tych dwóch dotacji pozwoli na całkowite pokrycie kosztów zakupu aparatu słuchowego.

Natomiast, jeśli nam przysługuje tylko dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, to zawsze można skorzystać z zakupu aparatu słuchowego na RATY, bądź wybrać aparat w limicie refundacji (tj. 1050zł) i otrzymać go dopłacając tylko 300zł!!!

W naszej ofercie już najtańsze aparaty słuchowe są aparatami cyfrowymi.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy przy wypełnianiu dokumentów.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji kontaktuj się z nami pod telefonem stacjonarnym (71) 72 79 410 lub telefonem komórkowym +48 668 10 40 75

Copyright © Aparaty Słuchowe Wrocław AUDIOCARE 2008-2019.

Wszystkie treści są własnością Audiocare Aparaty Słuchowe. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zabronione.