Badanie słuchu

Badania słuchu to kluczowy element profilaktyki zdrowotnej, pomagający wcześniej wykryć problemy z narządem słuchu.

Naprawa i serwis aparatów słuchowych

Aparat słuchowe to delikatne urządzenia, które wymagają regularnej konserwacji i profesjonalnego serwisu.

Refundacja NFZ

Dzięki refundacji NFZ można znacząco obniżyć koszty zakupu aparatów słuchowych, co ułatwia dostęp do nowoczesnych urządzeń.

Szumy uszne

Szumy uszne, czyli nieustanne odczuwanie dźwięków w uchu lub głowie, bez zewnętrznego źródła, to problem, który dotyka miliony ludzi.

Dobór i wypożyczenie aparatów słuchowych

Wypożyczenie aparatu słuchowego jest bezpłatne. To najlepszy sposób na wybór odpowiedniego i efektywnego zakupu.

Audiometria tonalna

Audiometria tonalna to podstawowe badanie słuchu, które pozwala precyzyjnie ocenić poziom i rodzaj ubytku słuchu.

Audiometria słowna

Audiometria mowy koncertuje się na ocenie zdolności pacjenta do rozumienia mowy, co jest niezwykle pomocne przy doborze aparatów słuchowych.

Tympanometria

Tympanometria to szybkie badanie oceniające stan ucha środkowego, w tym ruchomość błony bębenkowej i funkcjonowanie trąbki Eustachiusza.

Odruch strzemiączkowy

Odruch strzemiączkowy to naturalna reakcja ochronna, która pomaga chronić słuch przed głośnymi dźwiękami.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

01. Jak długo czeka się na wizytę w gabinecie protetycznym?

Nasi protetycy słuchu są dostępni w gabinetach 5 dni w tygodniu, więc czas oczekiwania na wizytę nie jest długi. Zwykle w przeciągu 1-2 dni mamy możliwość wyznaczenia terminu wizyty. Na dłuższe wizyty typu badania słuchu, przymiarki, wypożyczenia, regulacje preferujemy wcześniejsze umawianie spotkania. Natomiast wizyty w celu zaopatrzenia w środki do pielęgnacji, baterie, nagle sytuacje oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach otwarcia gabinetów i staramy się wszystko organizować na bierząco.

02. Czy badania słuchu są bezpłatne?

Tak, badania słuchu w naszych gabinetach są bezpłatne.

03. Czy potrzebuje skierowanie na badania słuchu?

Nie, nie ma konieczności posiadania skierowania. W naszych gabinetach można wykonać je bezpłatnie, bez skierowania. Po szczegółowym wywiadzie z pacjentem protetyk wykona wszystkie niezbędne badania słuchu, w celu dokładnej diagnozy i dalszego planu działania. 

04. Czy trzeba się przygotować do badania słuchu?

Nie jest wymagane szczególne przygotowanie do badania słuchu. Najlepiej jednak, aby pacjent był wypoczęty, ponieważ wykonanie dokładnego badania wymaga od pacjenta skupienia i koncentracji. 

05. Czy trzeba się umawiać na wizytę?

Tak, najlepiej jest się umówić na wizytę w naszym gabinecie, aby protetyk słuchu miał wystarczającą ilość czasu na kompleksową obsługę. Każdy nasz pacjent traktowany jest indywidualnie, staramy się dokładnie wykonywać powierzone nam zadania, co wymaga czasu i skupienia. Umówione wizyty dają ten komfort zarówno pacjentom jak i protetykowi.

06. Czy badanie słuchu boli?

Nie, badanie słuchu jest bezbolesne i nieinwazyjne, więc, pacjenci nie powinno mieć żadnych obaw przed wizytą w naszym gabinecie.

07. Czy można wykonać badanie słuchu, jeśli jest korek woskowiny?

Kiedy mamy korki woskowiny nie powinno się wykonywać badań słuchu. Wynik może być przefałszowany przez zalegającą w kanałach słuchowych woskowinę.

08. Kiedy należy zgłosić się do lekarza laryngologa?

Jest kilka powodów przez które powinniśmy zgłosić się do lekarza laryngologa: w momencie gdy audiometria tonalna wskazuje przewodzeniowy ubytek słuchu, kiedy tympanometria jest nieprawidłowa, kiedy odczuwamy ból uszu lub pojawiają się wycieki. Kiedy mamy korki woskowiny w uszach, w celu jej usunięcia oraz po stwierdzonym ubytku słuchu, aby uzyskać zlecenia na dofinansowanie do aparatów słuchowych z Narodowego Funduszu Zdrowia.